Garaż klasyków, Nurburgring Classic Motosport Meeting for Oldtimers - 21.05-23.05.2021

logo Garaż klasyków

Nurburgring Classic Motosport Meeting for Oldtimers to impreza organizowana przez FHR - Stowarzyszenie Kierowców Wyścigów Historycznych. Jej sponsorem jest Stowarzyszenie DAMC 05 e.V., które było zaangażowane w organizację wyścigu otwarcia toru w 1927 roku.

Spotyka się tu ponad 800 zawodników podczas 18 wyścigów. Można będzie podziwiać na torze zarówno klasyczne samochody wyścigowe, klasę GT, youngtimery oraz samochody przedwojenne, uczestniczyć w spotkaniach klubowych i wydarzeniach organizowanych na terenach przyległych do toru i w padokach . Jest to doskonała okazja by zobaczyć z bliska samochody i pracę zespołów przygotowujących je do wyścigów - dostęp do wszystkich padoków jest wliczony jest w cenę biletu.

Pojazdy biorące udział w wyścigach kiedyś należały do czołowych teamów wyścigowych i fabrycznych, dziś wszystkie są w rękach kolekcjonerów, gruntownie konserwowane i „gotowe do wyścigu”. Często zdarza się, że mistrzowie kierownicy z tamtych czasów startują w wyścigach klasyków kategorii GT, by jeszcze raz poczuć atmosferę dawnych lat i walczyć o miejsca na podium.

Nürburg-ring to tor wyścigowy uważany za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających na świecie, ze względu na olbrzymią liczbę zakrętów i pułapek. Znany kierowca Formuły 1 Jackie Stewart nazwał tę trasę Green Hell (Zielone Piekło). Cała trasa (zwana Nordschleife) została zbudowana w latach dwudziestych (1927r) i biegnie wokół średniowiecznego zamku i miejscowości Nürburg w górach Eifel . Początkowo miała długość 28,265 km (17,5 mili) i liczyła 174 zakręty, póxniej - na początku lat osiemdziesiątych została skrócona do 20,8 kilometrów. Obecnie, ze względów bezpieczeństwa, międzynarodowe imprezy wyścigowe odbywają się na skróconej wersji toru tzw. GP-Strecke, zbudowanej w latach osiemdziesiątych, która liczy 5148 metrów.


nurburgring1

Ramowy plan wyjazdu:
20.05.2021 (czwartek)21:00 - wyjazd autokarem z Łodzi
 
21.05.2021 (piątek) przyjazd do Sinsheim w godzinach porannych
 zwiedzanie Technik Museum Sinsheim (ok 2,5h)
 przejazd do Speyer
 zwiedzanie Technik Museum Speyer (ok 2,5h)
 przejazd do hotelu
 18:00 zakwaterowanie, czas wolny
 
22.05.2021 (sobota)śniadanie w hotelu
 przejazd na tor Nurburg-ring – uczestnictwo w Nurburgring Classic
 powrót do hotelu w godzinach wieczornych
 
23.05.2021 (niedziela)śniadanie w hotelu, wykwaterowanie
 przejazd na tor Nurburg-ring – uczestnictwo w Nurburgring Classic
 wyjazd do Polski w godzinach wieczornych
 
24.05.2021 (poniedziałek) powrót do Łodzi w godzinach wczesno porannych
 
W cenę imprezy są wliczone:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie hotel 3* w centrum miasteczka Troisdorf nad Renem w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji, barów i sklepów. Pokoje dwuosobowe z łazienkami, wi-fi i telewizją kablową (na życzenie dostępne pokoje trzy i czteroosobowe) – 2 noce
  • pakiet śniadaniowy w dniu przyjazdu (21.05)
  • bilety do zwiedzanych muzeów
  • bilet na Nurburgring Classic (pakiet dwudniowy – sobota/niedziela)

Cena:

osoba dorosła - 1 491 zł
dziecko do lat 13 - 1 297 zł


zgłoszenia prosimy przesyłać mailem

e-mail: biuro@garazklasykow.pl


minimalna ilość uczestników - 30 osób

nurburgring

nurburgring1

nurburgring1

nurburgring1

Odwiedzane muzea:

Technik Museum Sinsheim

Otwarte w 1981 r. Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim stanowi dzisiaj jedną z największych prywatnych kolekcji samochodów zabytkowych , historycznych samochodów wyścigowych, bolidów Formuły I, American Dream Cars), motocykli, lokomotyw i pojazdów militarnych. Absolutną atrakcją muzeum jest kolekcja samolotów, a w niej oryginalny Concorde F-BVFB Air France i jego ówczesny rosyjski konkurent, Tupolew TU-144. Oba samoloty są w pełni dostępne dla zwiedzających - z "pokładu załogowego" schody prowadzą zwiedzających do przedziału pasażerskiego i wgląd do kokpitu.
Warto zwrócić też uwagę na “The Blue Flame“ – najszybszy na świecie pojazd z napędem rakietowym – hybryda rakiety i samochodu. 23 października 1970 Amerykanin Gary Gabelich ustanowił na nim nowy rekord prędkości, osiągając średnią prędkość 1.014,656 km/h na wyschniętym, słonym jeziorze Bonneville.

nurburgring1


Technik Museum Speyer
zlokalizowane w zabytkowych pomieszczeniach fabrycznych z 1913r. Prezentowane są tu motocykle, samoloty , historyczne wozy strażackie, statki. Zobaczymy tu łódź podwodną niemieckiej marynarki wojennej U9 o długości 46 merów i wadze 466 ton, największy seryjny turbośmigłowy samolot świata Antonow 22, o rozpiętości skrzydeł 64 m i długości 58 m., Boeinga 747 „Jumbo Jet” Lufthansy, a także rosyjski szybowiec kosmiczney BURAN odpowiednik amerykańskiego wahadłowca.

nurburgring1

nurburgring1

Najważniejsze wydarzenia imprezy Nürburgring Classic 2021:
  • FHR-Dunlop Endurance Cup (wyścigi długodystansowe z obowiązkowym postojem w boksie i możliwością udziału max 3 kierowców - dla samochodów w kategorii GT, touring cars i dwumiejscowych samochodów wyścigowych zbudowanych miedzy 1946r, a 1975r) i Youngtimer Trophy (wyścigi sprinterskie – 30-to minutowe bez pit stopu)
  • „Tourenwagen Classics“ wyścigi niemieckich samochodów klasycznych w serii DTM i STW - ta seria ma na celu pokazanie wyścigów z czasów „złotej ery” DTM i STW lat 80-tych i 90-tych. Uwzględniono tylko pojazdy, których wygląd pochodzi z tamtej epoki i uczestniczyły w DTM, STW, BTCC, ETCC i innych popularnych seriach wyścigów samochodów turystycznych.
    DTM - Deutsche Tourenwagen Masters - Niemieckie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych. – startują w nich auta bazujące na seryjnych modelach drogowych jednak po znaczących modyfikacjach dotyczących zarówno karoserii jak i silników fabrycznych. W grupie DTM zaczynało lub kończyło swoje kariery wielu znanych kierowców Formuły I. Na listach startowych można znaleźć mnóstwo nazwisk, dobrze znanych z Formuły 1 - czasem całkiem zaskakujących. Michael Schumacher, reprezentował tu barwy Mercedesa, jednak bez większych sukcesów. Po zakończeniu kariery w F1 w wyścigach brał udział także Ralf Schumacher. Wcześniej w DTM startowali Willi Weber - późniejszy menadżer obydwu Schumacherów, legendarny zawodnik Porsche Walter Rohrl, Hermann Tilke – obecnie projektant torów w F1, a także Giancarlo Fisichella, Mika Hakkinen, David Coulthard, Paul Di Resta, Pascal Wehrlein oraz Juan Pablo Montoya.
    STW - Super Tourenwagen Cup, czyli German Supertouring Championship, to seria wyścigów samochodów turystycznych rozgrywana w latach 1994-1999 w Niemczech
  • „100 Meilen Trophy“ gromadzące pojazdy z Can-Ams (seria wyścigowa w Ameryce Północnej organizowana przez SCCA w latach 1966–1974 oraz 1977–1986, ), Interserie-Fahrzeuge (europejska seria wyścigów samochodów sportowych, która została zapoczątkowana w 1970r jako „odpowiednik” północnoamerykańskiej serii CanAm. Dobrym przykładem aut z tej klasy są Porsche 917 i Ferrari 512S, które były używane tylko w mistrzostwach świata samochodów sportowych do 1971 roku.) i Big Banger (klasa samochodów wyścigowych bez limitu pojemności i mocy silnika)
  • spotkania kierowców samochodów klasycznych, którzy brali udział w wyścigach na Nordschleife i startowali w wyścigach Le Mans
  • Historische Tourenwagen Trophy – HTGT - najstarsza historyczna seria wyścigów w Niemczech. Dozwolone są pojazdy w kategorii GT, touring cars i dwumiejscowych samochodów wyścigowych zbudowanych do 1971 roku. Czas trwania wyścigu: 60 minut, w tym obowiązkowy pit stopem i możliwym udziałem maksymalnie 3 kierowców
  • A Gentle Drivers Trophy - AGDT – wyścigi sprinterskie trwające 2 x 30 minut. Seria rekomendowana dla GT i samochodów wyścigowych zbudowanych w latach 1947-1962, z podziałem na hamulce bębnowe i tarczowe. Wraca do czasów, gdy kierowcy wyścigowi samodzielnie wjeżdżali na tor samochodami wyścigowymi, nosili niedbale torby z kaskami i rękawicami na ramionach, a małe prywatne zespoły o innowacyjnych projektach mogły z powodzeniem konkurowaćz renomowanymi zespołami fabrycznymi.
  • CTT Cup und Tourenwagen (wyścigi GT i samochodów turystycznych o pojemności do 3600 cm3)
  • PCHC - Porsche Club Historic Challenge

Wyścigom towarzyszą wystawy, prezentacje, pokazy i koncerty (Robbie Experience” - Ultimate Robbie Williams Tribute Show). Dostępna jest także strefa gastronomiczna i strefa dealerów. Na terenach wokół toru wystawione są stoiska z odzieżą rajdową, kosmetykami samochodowymi, kolekcjonerskimi modelami samochodów i pamiątkami.

nurburgring1

nurburgring1

Szczegółowy program imprezy

Sobota 22. Maj 2021

Grand Prix Strecke
08:30Formula Classic GLP120min
09:00Cup und Tourenwagen Trophy (CTT)- Race130min
09:40Richard Mille / McLaren - Sonderlauf30min
10:20GLP Track Masters 2 - Herbert Linge - Regularity40min
11:15Youngtimer Trophy 1 - Qualifying 220min
11:45Youngtimer Trophy 2 - Qualifying 220min
12:15CanAm & Sports Cars - Race 130min
12:55Elefantenrennen Prewars - Pre grid20min
13:15Elefantenrennen Prewars - Sonderlauf20min
13:45Rennsportwagen (Gruppe C u.a.) - Race 130min
14:25Tourenwagen Classics Golden Ara - Qualifying 125min
15:00N.N.25min
15:35Dunlop Gentle Drivers 65 - Race 130min
16:15CanAm & Sports Cars - Race 230min
16:55Cup und Tourenwagen Trophy (CTT) - Race 230min
17:35Tourenwagen Classics Golden Ara - Qualifying 225min
18:10SLR Sonderlauf - Sonderlauf30min
18:45Capri - Sonderlauf25min
 
Nordschleife
08:00Experience Nordschleife XL- Sonderlauf60min
09:00Prewars & Vintage Cars - Sonderlauf60min
10:00ASC Trophy Prewars & Vintage Cars - Sonderlauf30min
10:30SLR - Sonderlauf30min
11:00Richard Mille/McLaren - Sonderlauf60min

Po zakończeniu imprezy koncert rockowy „Robbie Experience” - Ultimate Robbie Williams Tribute i pokaz fajerwerków

nurburgring1

nurburgring1


Niedziela , 23. Maj 2021

Grand Prix Strecke
08:30ASC Trophy Prewars & Vintage Cars - GLP20min
09:00Youngtimer Trophy 1 - Race 130min
10:20Richard Mille/McLaren - Sonderlauf30min
11:00Rennsportwagen (Gruppe C u.a.) - Race 230min
11:40Tourenwagen Classics "Golden Ara" - Race40min
12:30Dunlop Gentle Drivers 65 - Race 230min
13:10Youngtimer Trophy 1 - Race 230min
13:50Youngtimer Trophy 2 - Race 230min
14:30HTGT (Touringcars and GT) - Race60min
15:40Formula Classics - GLP 220min
16:10GLP Track Masters 3 - Regularity45min
17:05N.N.55min
 
Nordschleife
08:00Experience Nordschleife XXL - Sonderlauf 90min
09:30Prewars & Vintage Cars - Sonderlauf90min
11:00Richard Mille/McLaren - Sonderlauf60min

nurburgring1

nurburgring1